Pamiętajmy o Światowym Dniu Walki z Rakiem przypadającym 4 lutego
Szanowni Klienci i Szanowne Klientki,

pamiętajmy, że dzień 4 lutego jest uznawany za Światowy Dzień Walki z Rakiem. Nowotwory roku na rok zbierają coraz większe żniwo na całym świecie.

Według statystyk i prognoz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pacjentów z chorobami nowotworowymi będzie przybywało, a wynika to ze starzenia się społeczeństw. Pamiętajmy jednak, że rak nie jest wyrokiem śmierci i że jest to jeden z mitów na temat tej choroby. Pamiętać trzeba, że należy regularnie się badać. Wspomnieć możemy tu o badaniach prostaty u mężczyzn i mammografii u kobiet. Tylko wczesne wykrycie choroby daje nam szanse na wyleczenie.

Wszyscy powinni korzystać z przysługujących im praw. Pamiętajmy, że badania cytologiczne mające na celu wykrycie raka szyjki macicy są darmowe co 3 lata. Niestety wykrywalność nowotworów w rankingach w Polsce wypada słabo. Dlatego co jakiś czas pojawiąją się akcje mające na celu nagłaśnianie darmowych badań. Trzeba także walczyć z mitami na temat raka. To, że ktoś zachorował na raka nie oznacza zaraz, że umrze. Duża śmiertelność na raka w naszym kraju wynika właśnie z tego, że nie chodzimy do lekarza, a także w przypadku dziwnych zachowań naszego organizmu boimy się skonfrontować z lekarzem i wynikami badań. Pamiętajmy jednak, że to właśnie zwłoka powoduje spadek szans na wyleczenie spadają. Według polskich statystyk to nowotowory są jedną z pierwszych przyczyn zgonów przed 65 rokiem życia. Zgodnie z kolejnym danymi (Polskie Towarzystwo Onkologiczne) w Polsce przeznacza się mniejsze kwoty na badania i leczenie chorób nowotworowych niż w krajach zachodnich. Jeśli jednak badania wykażą, że zachorowaliście Państwo na chorobę nowotworową i chcecie podjęć leczenie w Niemczech, nasze biuro podejmie się profesjonalenego przekładu Państwa wyników lekarskich z języka niemieckiego i na język niemiecki takich jak PET, rezonans magnetyczny, wyniki badań histopatologicznych.

Jeszcze raz zachęcamy do badań profilaktycznych, które są darmowe. Pamiętajmy, że sami odpowiadamy za własne życie. Mamy żony, mężów, dzieci, dla których jesteśmy wsparciem w codziennym życiu i pamiętajmy, że dbanie o zdrowie i badania profilaktyczne pozwolą nam na długie życie.

Świadczymy swoje usługi online dla mieszkańców takich miast jak np. Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kielce, Warszawa, Kraków.
x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.