Jak rozpocząć współpracę z niemieckimi firmami

Celem każdej firmy jest rozwój i ekspansja. Dotyczy to zarówno dużych firm, jak i małych przedsiębiorstw i firm jednoosobowych. Tłumacza języka niemieckiego ta zasada także dotyczy.

Dzięki Internetowi zlecenia na tłumaczenia niemieckiego możemy także otrzymać do firm niemieckich. Pytanie stawiane przez tłumaczy brzmi następująco: jak można tego dokonać?

Po pierwsze tłumacz niemieckiego, który zdobył już doświadczenie może nawiązać współpracę z biurem tłumaczeń, które współpracuje z firmami niemieckojęzycznymi. Do takich agencji możemy przesłać nasze CV, list motywacyjny, a także referencje.

Jeśli jednak wolimy sami pracować na własną rękę, należy zaznajomić się z prasą dotyczą gospodarki niemieckiej i wyczytać jakie trendy eksportowe i importowe panują w Niemczech.

W tej sytuacji należy się skupić się oczywiście na współpracy polsko-niemieckiej.

Ciekawym rozwiązaniem, które może przynieść rezultaty, jest zapoznanie się targami międzynarodowymi odbywającymi się w Polsce, a także Niemczech. Podane sposoby nie są magicznym środkiem na pozyskanie Klientów. To jest dopiero połowa pracy. Tłumacz musi uzbroić się w cierpliwość i rozpocząć regularne wysyłanie informacji do firm w celu nawiązania współpracy z przyszłym zleceniodawcą. Można oczywiście także rozpocząć wykonywanie telefonów do firm. Jednak w tym wypadku należy nawiązać kontakt z osobami decyzyjnymi z działów marketingu. Przed przystąpieniem do wysyłania informacji należy skupić się na jednej określonej branży. W tym wypadku ważna jest to, żebyśmy nie robili tego chaotycznie. Krótko mówiąc należy skupić się na jednej grupie docelowej. Musimy napisać dobrą i przekonywującą wiadomość, najlepiej popartą referencjami. Zdarza się, że szybko zbierzemy owoce naszej pracy, ale bywa i tak, że będziemy musieli przyłożyć się jeszcze bardziej do tego zadania. Pocieszające jest to, że tłumaczenia z języka niemieckiego są bardzo popularne, a współpraca między Polską, a Niemcami z roku na rok jest coraz większa. Dlatego nie powinniśmy mieć większego problemu z nawiązaniem współpracy z niemiecką firmą.

Należy jednak pamiętać, że Klient niemiecki jest bardzo wymagający i pierwsza wymiana informacji między nami, a Klientem może wydawać się bardzo sucha i sztywna, ale i tak warto spróbować. Zawsze to nowe doświadczenie.


Show more posts

Świadczymy swoje usługi online dla mieszkańców takich miast jak np. Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kielce, Warszawa, Kraków.
x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.